E-Ticaret

Günümüzde E-Ticaret' in önemi çok artmıştır. Hepimizin bildiği gibi Firmalar mallarını daha kolay müşterilere ulaştırır ve müşteriler de internetten daha kolay satın alır hale gelmiştir.

Teknolojinin gelişmesi , internetin ve bankaların güvenli çözümler sunmasıyla da ülkemizde e-ticaret patlamıştır. Hemen herkes firma olmasa bile internetten bu yolla pazarlama ve satış yapabilmektedir. Tabii bunu yaparken de profesyonellerden yardım almakta büyük yarar vardır.

Dikkat edilmesi gerekenler;

1. İnternette bulabileceğiniz hazır ucuz çözümler , eşin dostun amatörce yaptığı işler belki size belli bir noktaya kadar yardımcı olabilir ama dikkatli olmak lazım ucuz etin yahnisi durumuna düşmemek eldeki bulgurdan olmamak lazımdır.Bu işe başlıyorsanız tabri caizse kaz gelecek yerden tavuğu esirgememek lazımdır.

2. Web yazılım bölümünde bahsettiğimiz gibi Büyük firmaların hazır genele yazılmış yazılımları, açık kaynak kodlu hazır yazılımlar, esnek değildir ve aynı bilgisayar paket programları gibi sınırlı ve kısıtlıdırlar. Sitenizin size özgü , özel tasarıma sahip olmasını desteklemezler belli şablonlar ve görsel kısıtlamalar altında kalırsınız yani razı olursunuz. Hadi bunuda kabul ettiniz bunların panelleri çok karışıktır biz profesyoneller bile inanın zorluk çekiyoruz.Tabii işinize yaramayacak özellikle ile doludur bunun yanında istediğiniz özellikler de çoğu zaman yoktur eklenmesi de pek mümkün değildir
.
3. Diyelim böyle hazır bir çözüm ile başladınız ve işler iyi gitti sizde artık sitenizi geliştirmek ve güzelleştirmek, kısıtlamalardan kurtulmak istiyorsunuz. Fakat müşteri, ürün v.s kayıtlarınız bu sisteme göre veritabanına işlendiğinden bundan sonra yapılacak revizyonlar zor ve maliyetli olabilir , çeşitli sıkıntılar yaratabilir.En güzeli baştan görsel ve yazılımsal esnek bir çözümle işe başlamak doğru olacaktır.Her ne kadar ucuz alacak kadar zengin değilim lafı çok doğru olsa da merak etmeyin bizde size iş-fiyat olarak piyasanın en uygun çözümünü sunuyoruz ve en severek yaptığımız şey ise ücretsiz danışmanlık.

4. E-ticaret 'te en önemli şey tabiî ki reklam siz dünyanın en güzel web tasarımını yapın en güzel web yazılımı olsun kimsenin haberi yoksa neye yarar ? İşte bu noktada Google devreye giriyor ve maalesef herkes Google ' da arandığında en ilk sayfada çıkmak istiyor bu hem mümkün hem imkansız bunu SEO ve Google Adword bölümünde detaylı anlattık.

5. Ayrıca Müşterilere mailing ve sosyal medya marketing de çok önemli . Bunların hepsini yapabiliyorsanız yada yapabilecek eşiniz dostunuz varsa o zaman diyecek bir şeyimiz yok ama bunlar olmaz ise e-ticaretten beklenti çok olamaz.Siz gelin bu işi profesyonellere bırakın.

6. İşlerinizden dolayı çok yoğun olabilirsiniz yada başka sebeplerden dolayı E-Ticaret sitenize vakit ayıramayabilirsiniz.Ürünlerinizi güncelleyemeyebilir, sipariş takibi müşteri takibi yapamayabilirsiniz bunlarıda sizin kontrolünüzde biz halledebiliriz tabii ücret karşılığında ?

E-Ticaret