Web Yazılım

Statik yani durağan web siteleri, yazılımlar sayesinde dinamik siteler haline dönüşürler.
Günümüzde ağırlıklı olarak dinamik web siteleri yapılmaktadır.
Bunların yönetim bölümlerinden giriş yapılarak, bu sitelere haber, resim, film, yazı eklenerek siteler güncellenir.Örneğin hemen hepimizin kullandığı facebook, en büyük dinamik sitelerdendir.Dinamik sitelerin olmazsa olmazı veritabanlarıdır.
Bütün kayıtlar buralarda tutulur ve belkemiğidirler.

Üye girişi yaptıktan sonra yaptığımız her işlem facebook 'ın veritabanında tutulur. Ayrıca Facebook yöneticilerinin de kontrol panelleri vardır onlarda buralardan giriş, yapıp yetkilerine göre istatistik raporları alabilir, muhasebe hesaplarını göre bilir, bazı işlemlere onay verebilir bazılarını kısıtlayabilirler.Anlaşıldığı gibi bu işin ucu bucağı yoktur yani web yazılım arka planda her türlü işlem yapılabilir; müşteri takip programları, muhasebe programları , mailing programları gibi .Örneğin bir restaurant zincirinin web sitesinin arka planında bayilerinin yazılımı çalışabilir bayi girişi yaptıktan sonra hesaplarını , ödemelerini v.s lerini görebilirken, site ziyaretçilerinin bunlardan hiç haberi yoktur onlar sadece basit kurumsal bir siteyi görürler oysa arka planda ne işler dönüyordur.

1 . Görüldüğü gibi yazılım işi çok önemli bir konudur ve bunun uzmanlar tarafından özellikle arkasında durabilecek fimalara sözleşmeler ile yaptırılmalıdır.

2. Doğru çalışmayan, hatalı çalışan, ağır çalışan yazılımlar büyük zararlar verebilirler.

3.Bazen internette bulunan hazır ve ucuz çözümler kullanılabilir. Bunları genellikle bu işi hobi olarak yapan kişiler (eş, dost olabilir), yazılım işini çok iyi bilmeyenler kullanır. Bunlar belli bir noktada netice verebilir ama çoğu yerde tıkanıp kalırlar. Çünkü bunlar aynı Bilgisayar paket programları gibi esnek olmayıp genel e yazılmışlardır. Yani çok karışık yapıları vardır ve belki siz % 10 unu kullanırsınız istediğiniz özellikler de olmayabilir. Poyraz Medya gibi firmalar, size özel yani ısmarlama çözümleri piyasanın en uygun fiyatlarına sunarız. Yaptığımız yazılımlarda profesyonel veritabanları ve esnek altyapı kullanarak istediğimiz değişiklikleri yapabiliriz Hazıradığımız basit bir eticaret sitesini birden CRM (Müşteri takip ) ' e dönüştürebiliriz.

4.En önemli konulardan birisi ise bu yazılımların herkes tarafından çok kolay kullanılmasıdır.
Piyasada araştırdığınızda bir çok büyük firmanın bile yazılımları çok ağırdır. Örneğin bunların E-Ticaret paketlerini satın aldığınızda belli bir süre eğitim almanız gerekir alsanız bile kullanmakta çok zorlandığınızı görürsünüz. Çünkü bunlar genele yönelik bir çok fonksiyon barındıran sizin çok azını kullanacağı özellikler barındırırlar. Bunları biz bile kullanmakta güçlük çekiyoruz çünkü panelleri çok karışıktır.

Biz yazılımlarımızda herkesin kullanım kolaylığını göz önünde bulundururuz. Seçim sizin.

Web Yazılım